O školce

O školce
Mateřská škola Sluníčko, je škola s dlouholetou historií,  která se začala psát roku 1972. Za dobu své existence prodělala několik změn. Zásadní změnou byla rekonstrukce všech budov, tato velká proměna proběhla v roce 2015. Naše škola dostala krásný nový kabát. Kamkoliv se podíváte, všude se na vás smějí, mračí, ale i brečí sluníčka - naše děti.  Ztvárňují emoce,  se kterými se všichni setkáváme každý den a  prostě k životu patří. Další, menší rekonstrukce proběhla v roce 2016, kdy byla v prostorách bývalé školní tělocvičny vybudována speciální třída.

Naše škola se nachází uprostřed sídliště mezi vilovou a panelákovou zástavbou. Je to škola, dnes už pětitřídní s celkovou kapacitou 118 dětí. Pobyt v přírodě dětem nabízí nedaleký lesopark Hůrka, který často navštěvujeme.

Školu tvoří tři budovy, navzájem propojené spojovací chodbou. V modré budově, přístupné z hlavní silnice se nachází dvě třídy – „Rybičky“ a „Koťata“. V zelené budově, přístupné z postranní ulice se nachází tři třídy – „Motýlci,“ „Broučci“ a speciální třída „Žabičky.“ Všechny třídy jsou heterogenní, tedy věkově smíšené.

Třetí budova je hospodářská. Je v ní umístěna kuchyně, sklady potravin, prádelna, sušárna, kancelář vedoucí učitelky a kancelář hospodářky.

Budova MŠ je obklopena prostornou zahradou s travnatou plochou, vzrostlými stromy a keři. Nachází se zde průlezky, skluzavky, houpačky, dva malé zahradní domky a čtyři pískoviště. Dětem jsou pro jejich tvořivost a pohybové aktivity přístupné hračky v zahradním skladu. Naším cílem je tuto zahradu přetvořit na zahradu s přírodními herními prvky.

 

© Mateřská škola Klatovy 2019 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist