O školce

Mateřská škola Sluníčko je škola s dlouholetou historií, která se nachází v sídlišti na okraji města nedaleko lesoparku Hůrka. Jedná se o prostornou pětitřídní školu s kapacitou 118 dětí, která byla vybudovaná již roku 1972. Od 1. 1. 2003 se škola stala odloučeným pracovištěm příspěvkové organizace Mateřská škola Studentská 601, Klatovy 339 01.
Školu tvoří tři budovy, které jsou navzájem propojené spojovací chodbou. V modré budově, přístupné z hlavní silnice se nachází dvě třídy – „Rybičky“ a „Koťata.“ V zelené budově, přístupné z postranní ulice se nachází tři třídy – „Motýlci,“ „Broučci“ a „Žabičky.“ Ve škole pracuje 13 pedagogických pracovníků, z toho 10 učitelů a 3 asistenti pedagoga. Jedna třída pro nejmladší věkovou skupinu je homogenní, ostatní třídy jsou heterogenní, tedy věkově smíšené. V třetí, hospodářské, budově je umístěna kuchyně, sklady potravin, prádelna, sušárna, kancelář zástupkyně ředitelky pro pracoviště a kancelář hospodářky. Provozní personál tvoří dvě uklízečky, dvě kuchařky, vedoucí školní jídelny a školník. Škola je pro rodiče velmi dobře dostupná, v blízkosti se nachází zastávka MHD, autobusové i vlakové nádraží.
V roce 2015 proběhla na škole rozsáhlá rekonstrukce, při které došlo k zateplení budov, nové fasádě, střeše a výměně oken, vybudovaly se nové dětské koupelny s WC. V roce 2016 se z prostor bývalé tělocvičny vybudovala speciální třída pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.
Budovy školy obklopuje rozlehlá zahrada s travnatou plochou, kterou se od roku 2015 snažíme přetvořit na zahradu s přírodními prvky. Nachází se zde tři přírodní písečné plochy, průlezky, skluzavka a pítko pro děti. Zahrada umožňuje dětem různá sportovní vyžití a pohybové aktivity. Nedaleký lesopark Hůrka vybízí k dalším přírodním hrám.


 

© Mateřská škola Klatovy 2023 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist