O školce

Mateřská škola je pětitřídní a nachází se v blízkosti centra města. Obklopuje ji přibližně hektarová zahrada plná zeleně, vzrostlých stromů a keřů, které zabraňují pronikání hluku z přilehlých ulic.

V okolí MŠ se rozkládá vilová zástavba, nedaleký městský park a Vodojem.

Obrázek školky

Mateřská škola je zděná, patrová a rekonstruovaná z původní rodinné vily, která skýtá zajímavou historii. Částečnou rekonstrukcí budova prošla v roce 1993.

Díky zachování členitosti a domácího prostředí budovy, jsou vytvořeny zajímavé prostory pro pobyt dětí. Neřešitelným problémem pouze zůstává, vzhledem ke stavebnímu rozložení tříd v přízemí, přechod dětí z jedné třídy přes druhou, na toalety a do umývárny. Znamená to dbát na zvýšenou bezpečnost dětí, spolupráci a toleranci všech přítomných.

Obrázek školky

V každém podlaží budovy se nachází dvě třídy. Pátá třída byla otevřena v únoru 2010 v přilehlé jednopodlažní budově, ve které byly v dřívějších letech umístěny jesle. Po jejich zrušení byly využívány základní školou a poté je mateřská škola používala na různé akce. Nyní nově vybavená pátá třída v rekonstruované budově plně uspokojuje potřeby dětí.

Z části zahrady bylo v roce 2013 vybudováno dopravní hřiště.

Zahrada byla v roce 2014 zrevitalizována tak, aby celá sloužila k dětským hrám.

Vybavení školy a školní zahrady je neustále doplňováno podle potřeb dětí a podle zásad zdravého prostředí pro děti.

Vybavení školy a školní zahrady je neustále doplňováno podle potřeb dětí a zaměstnanců a podle zásad zdravého prostředí pro děti.

Obrázek školky

V nejvyšším podlaží hlavní budovy je umístěna kancelář vedoucí školy, společenská místnost, kabinet a byt školníka.

Obrázek školky

V suterénu MŠ se nachází kuchyně, kotelna, dílna, sklepy a kancelář vedoucí školní jídelny. Vybavení školy a školní zahrady je neustále doplňováno podle potřeb dětí a zaměstnanců a podle zásad zdravého prostředí pro děti.

Obrázek školky

 

© Mateřská škola Klatovy 2024 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist