O školce

   Mateřská škola byla otevřena 15. 12. 1975. Od roku 2003 je odloučeným pracovištěm subjektu Mateřská škola Klatovy, příspěvková organizace, Studentská 601. Prostorná čtyřtřídní mateřská škola leží v jedné z nejhezčích a nejklidnějších částí města. V jejím blízkém okolí se nachází lesopark Hůrka, který využíváme k přírodním vycházkám.

   Dvě dvoupodlažní budovy a hospodářská budova jsou obklopeny rozsáhlou zahradou se dvěma vstupy z ulice Máchova a Tolstého. Zahrada mateřské školy v letních měsících 2019 prošla rozsáhlou revitalizací podle projektu Dětská zahrada pro MŠ Máchova. Byla zde provedena terénní modulace a instalovány nové herní prvky. Zahrada je uzpůsobena k environmentální výchově dětí. V hospodářské budově najdeme moderní kuchyni a zázemí pro chod mateřské školy. V roce 2013 proběhla rozsáhlá rekonstrukce celé mateřské školy, zateplení, výměna střešní krytin, oken a dveří. V letech 2014 -2016 byly zrekonstruovány dětské koupelny a WC.

Obrázek školky

V roce 2014 byly zrekonstruovány dvě umývárny a toalety dětí.

Obrázek školky

V březnu 2015 jsme otevřeli novou keramickou dílnu pro mateřské školy v Klatovech.

Obrázek školky

V září 2015 jsme se radovali z nových umýváren na pavilonu A.V červenci a srpnu 2019 se uskutečnila revitalizace centrální části školní zahrady.
 

© Mateřská škola Klatovy 2023 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist