Třída Berušky

Učitelky

Bc. Zdeňka Prosnerová

Zdeňka Kantnerová

Motto

Zatím to víš jenom matně,
co je dobře a co špatně.
To, co každý velký ví,
pohádka ti napoví.

TVP - Cesta pohádkovým světem

Jaká je naše třída? Barevná, veselá, hravá.
Je zaměřená na různé pohybové aktivity dětí. Pohyb je jejich životní potřebou a z běžného života se postupně vytrácí. Pohybové aktivity a zdravý životní styl je prostředkem,jak vyjádřit sama sebe, jak komunikovat s ostatními.
Rádi chodíme na dlouhé vycházky do přírody, pořádáme polodenní výlety vlakem, chodíme cvičit do sokolovny, plavat a saunovat do hotelu Centrál, do solné jeskyně, do krytého bazénu na předplavecko výchovu.

Ve třídě realizujeme program Začít spolu, který buduje základy pro postoje, znalosti a dovednosti životně důležité pro člověka, který se bude vyrovnávat s nároky a problémy 21.století.


Třídu jsme rozdělili do takzvaných Center aktivit – Ateliéru, Knihy a písmena, Kostky, Dramatizace, Písek a voda, Hudba, Pokusy a objevy. Důraz klademe na individuální přístup ke každému dítěti, vedeme je k samostatnosti při rozhodování, rozvíjíme celkovou dětskou osobnost prostřednictvím center aktivit. Důraz je i na zapojení rodiny. Děti vypracovávají spolu s rodiči před vstupem do třídy, každý den, RANNÍ ÚKOL. Cílem této aktivity je usnadnit rodičům vstup do třídy a získat je pro spolupráci.
Splnění ranního úkolu si děti samy potvrdí razítkem na připravenou kartu.


 

© Mateřská škola Klatovy 2020 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist