Třída Berušek

učitelky

Bc. Marie Bohuslavová, Miroslava Holá
asistentky pedagoga: Mgr. Jana Maierová, Kateřina ČernáVe třídě Berušek jsou umístěné děti ve věku 3 - 7. Třída je heterogenní. Snažíme se zde o to, aby se děti cítily dobře, spokojeně, šťastně a bezpečně. Společně vytváříme pravidla soužití, dbáme na jejich osvojení a respektování. Zaměřujeme se na všestranný rozvoj osobnosti dítěte. Vytváříme příležitosti vyzkoušet si a „osahat“ nejrůznější činnosti a hry, zprostředkováváme setkání s nejrůznějšími situacemi a prostředím s cílem si uvědomit „KDO JSEM JÁ“ (co mě baví, co mi jde a v čem jsem spokojený a šťastný).

Chceme vychovávat samostatné dítě se zdravým sebevědomím, schopné domluvit se, dítě, které je ohleduplné ke svému okolí a dokáže se radovat a smát. Důležitou prioritou třídy je zdravý životní styl. Klademe důraz na dostatek volného pohybu, dbáme na zdravé stravování a pitný režim, vytváříme dostatečný prostor pro herní aktivity s využitím prožitkového učení a dramatiky.

Vytváříme povědomí o kladných mezilidských vztazích k vrstevníkům i dospělým. Dáváme dětem pocítit, že je máme rády a že nám na nich záleží. Máme k dětem partnerský vztah, snažíme se být chápající a citlivé, ale současně i důsledné.

Naše třída má zpracovaný svůj Třídní vzdělávací program s názvem ,,SLEČNA PASTELKA A PSÍK GUMÍK OBJEVUJÍ SVĚT".

Tematické celky:

1.Podzimní dovádění s psíkem Gumíkem
2.Nemocná pastelka a doktor čert
3.Zasněžený kožíšek psíka Gumíka
4.Pastelka budí jaro a čaruje s barvami
5.Pastelka a její maminka se těší na léto


 

© Mateřská škola Klatovy 2017 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist