O školce

Mateřská škola v Kalu, je škola s dlouholetou historií a za dobu své existence prodělala několik změn. Od 1.1.2003 je součástí příspěvkové organizace MŠ Studentská 601, Klatovy.

Naše škola se nachází uprostřed obce Kal, což je malá obec asi 2 km od Klatov, směrem na Domažlice. Škola je umístěna v přízemí bytového domu, který je majetkem města Klatovy.

MŠ je jednotřídní, tedy věkově smíšená. Jsou zde děti ve věku od 3 do 6 let. Jde o školu rodinného typu.

Od 1.2.2016 spadá naše MŠ Kal společně s MŠ Karafiát, pod vedení zástupkyně ředitelky pro pracoviště Mgr. Jany Hnojské. Máme možnost navštěvovat tuto MŠ nejen při divadelních představeních, ale i společných akcích s rodiči.

Naším heslem je: ,,Všichni táhneme za jeden provaz.“

Vnitřní prostory MŠ se skládají z velké učebny, přilehlé umývárny a šatny dětí. Součástí MŠ je školní kuchyně s přilehlým skladem potravin, WC pro personál MŠ, kabinet, který slouží k ukládání učebních pomůcek, hraček, lůžkovin a dalších nezbytných věcí, důležitých pro chod MŠ. Škola nemá vlastní prádelnu, praní prádla zabezpečuje MŠ Sluníčko.

Součástí MŠ je prostorná zahrada, která je svou rozlohou i polohou naprosto vyhovující. Je zde spousta vzrostlých stromů i keřů, velikost travnaté plochy umožňuje dětem mnoho pohybových aktivit. Nachází se zde průlezky, kolotoč, pískoviště, houpačky a dřevěný domek, sloužící k uskladnění venkovních hraček, který je dětem přístupný.

Škola se nachází uprostřed přírody, což je velkou výhodou, umožňuje to spoustu příležitostí k environmentální výchově.

 

© Mateřská škola Klatovy 2022 - všechna práva vyhrazena
Realizace: Písmomalířství Holý Klatovy & Jaroslav Stýblo TOPlist